دوره‌ی آموزش پیش‌دبستانی

دوره‌ی آموزشی پیش‌دبستانی گلدیس، همچنان که از نامش پیداست برای کودکان 5 و 6 ساله طراحی شده است. در این دوره، کودکان در یک بازه‌ی زمانی آموزشی کامل یعنی از ابتدای مهر تا آخر اردیبهشت ماه در کلاس‌ها حضور پیدا می‌کنند و در پایان دوره تعیین سطح می‌شوند، نمراتشان در کارنامه ثبت و به ایشان ارائه می‌شود که با همان نمره‌ی تعیین سطح می‌توانند بعد از 7 سالگی وارد دوره‌ی بعدی گلدیس گردند. حداگثر ظرفیت کلاس‌های پیش‌دبستانی گلدیس 10 نفر است و کیفیت، اصل و اساس این دوره است.

برای تبیین زبان انگلیسی به نوآموز، شیوه‌های علمی و روانشناختی ویژه‌ای در نظر گرفته شده و او با انواع بازی‌های فکری و جنبشی مورد آموزش قرار می‌گیرد.

از نمونه‌های دیگری که در این دوره‌ و در کنار آموزش زبان به نوآموز خردسال آموخته می‌شود به موارد ذیل می‌توان اشاره کرد:

• آموزش مهارت‌های زندگی، اطلاعات عمومی و آداب و رفتار اجتماعی

• کلاس‌های فوق‌برنامه‌ی کامپیوتر، سفالگری، رباتیک و موسیقی

• برگزاری کارگاه‌های فرزندپروری، اصلاح و تغییر رفتار کودکان، کنترل خشم و کارگاه‌های آموزشی پیش‌دبستانی و آمادگی

• مشاوره‌های دائمی روانشناسی توسط متخصصان

• یادگیری مفاهیم ریاضی و علوم به‌صورت عینی

• ارزیابی روانشناختیو استعدادیابی کودک

نشانی مرکز پیش‌دبستانی گلدیس: نصف‌راه، جنب مخابرات

 

فواید یادگیری زبان دوم قبل از 6 سالگی

فراگیری زبان دوم تا قبل از 6 سالگی، چشم‌اندازهای ویژه‌ای را در اختیار کودک قرار می‌دهد که مهم‌ترین آن، کسب مهارت‌های ارتباطی و رشد هوش هیجانی است.

 یادگیری زبان دوم در سال های اولیه‌ی زندگی، اثرات مثبتی در رشد فکری و ذهنی، زبانی و عاطفی کودک دارد. 
 مطالعاتی که چندی پیش توسط محققان دانشگاه آکسفورد انجام شد، نشان می‌دهد که یادگیری زبان دوم در سنین کودکی، تکامل و فعالیت مغز در بزرگسالی را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. 

 یادگیری یک زبان خارجی در سنین پایین سبب می‌شود که مغز از یک الگوی تکاملی ویژه استفاده کند. با یادگیری یک زبان خارجی همراه با زبان مادری، ساختار مغز بهینه می‌شود و قشر (کورتکس) جلوی سمت چپ مغز ضخیم‌تر می شود. کورتکس به یک توده‌ی چندلایه‌ی متشکل از سلول‌های عصبی گفته می‌شود که نقش اساسی در فعالیت های شناختی مغز دارد. 

 فعالیت‌های شناختی به فعالیت‌های مغزی، مانند یادگیری زبان، تفکر، تمرکز و حافظه گفته می‌شود. 

 در ادامه‌ی این تحقیقات آمده است که یادگیری زبان در سنین کودکی باعث تحریک و رشد نورون‌های جدید می‌شود و ارتباطات این سلول‌های عصبی به اندازه‌ای قوی می‌شود که یک موتور قضاوتی بی‌عیب و نقص و با ارزش را در ذهن کودکان پرورش می‌دهد. 

 مدیر این پروژه‌ی تحقیقاتی، در این زمینه گفته که دلیل اینکه افراد در سنین بالاتر به سختی زبان دوم را فرا می‌گیرند و نسبت به کودکی پیشرفت چندانی ندارند، این است که ساختار ذهنشان برای یادگیری زبان در کودکی بهینه نشده است. 

 نتایج این تحقیقات در نشریه Psychological Science منتشر شده است. 

 

تبریز - کوی ولیعصر - خیابان پروین اعتصامی

hr.goldis @gmail.com

+9841 3333 0511