آمادگی آزمون آیلتس

آیلتس چیست؟

 IELTS مخفف International English Language Testing System به‌معنای سامانه‌ی جهانی ارزیابی زبان انگلیسی است.

این آزمون در واقع آزمونی بریتانیایی بوده و از این نظر در برابر تافل که آزمون آمریکایی‌ست قرار می‌گیرد.

نمره بندی این آزمون از ۰ تا ۹ سطح را شامل می‌شود که نمره‌ی قبولی برای آزمون وجود ندارد اما به‌طور معمول سطح ۵ نمره‌ی متوسط و ۶ به بالا خوب تلقی می‌شود. دانشگاه کمبریج، دانشگاه آکسفورد و دانشگاه هاروارد آیلتس با حداقل سطح ۷ را می‌پذیرند. آیلتس در کشورهایی از قبیل کانادا، انگلستان، استرالیا و برخی کشورهای اروپایی نظیر ایتالیا و فرانسه موردپذیرش است.

آزمون آیلتس از ۴ بخش شنیدار، خواندن، نوشتن و مکالمه تشکیل شده ‌است. کل آزمون دارای دو گونه‌ی دانشگاهی و آموزش عمومی است که گونه‌ی آکادمیک برای ورود به دانشگاه‌ها مورد نیاز است.

آزمون‌ آیلتس در ایران صرفاً از سوی وزارت علوم و مؤسسات تأییدشده‌ی آن وزارتخانه برگزار می‌شود و تاریخ انقضای آن 2 سال پس از تاریخ مندرج بر روی مدرک است.

آزمون آیلتس در دو بخش General  و Academic برگزار می‌شود. بخش General برای افرادی که قصد مهاجرت کاری و Academic برای افرادی که قصد ادامه تحصیل دارند. همچنین داوطلبینی که صرفاً قصد ادامه تحصیل در کشور انگلیس را دارند در بخشی به‌نام IELTS UKVI  از این آزمون‌ها شرکت می‌کنند.

 

آمادگی برای آزمون آیلتس در آموزشگاه زبان‌های خارجی گلدیس

گلدیس با برگزاری دوره‌هایی شما را به سطح آمادگی کامل برای حضور در آزمون آیلتس می‌رساند. در ابتدا از زبان‌آموز، امتحان تعیین سطح انجام می‌گیرد و به تشخیص مسؤول مربوطه، زبان‌آموز در صورت نیاز در دور‌ه‌ی آمادگی شرکت می‌کند. مبتدی‌ترین فرد، از مرحله‌ی Prep B و در 29 جلسه‌ی 90 دقیقه‌ای کار خود را آغاز می‌کند و بعد از آن به ترتیب وارد Prepهای 1 تا 4 می‌شود و پس از اتمام سطح  Prep 4 مجاز به شرکت در دوره‌ه‌ی آمادگی آیلتس می‌گردد.

دوره‌ی آمادگی برای آزمون آیلتس هم شامل سه مرحله‌ی IELTS 1A,B، IELTS 2A,B و IELTS 3  است که تعداد جلسات آیلتس 1 و 2 هر کدام 40 و آیلتس 3، 20 جلسه است.

تمام کلاس‌های این دوره‌ها، دو روز در هفته و دو جلسه متوالی‌ست. بنابراین در هر هفته چهار جلسه‌ی آموزشی برگزار خواهد شد.

منابع مورد استفاده برای دوره‌ی Prep کتاب‌های Headwey و برای دوره‌ی IELTS کتاب‌های Macmillan  و Cambridge است.

نحوه‌ی  ارزیابی:

نمره‌ی قبولی برای ترم‌های دوره‌ی Prep، 70 است.

ارزیابی دوره‌ی آیلتس  به‌صورت ارزیابی تکوینی و پوشه‌ای است و آزمون فاینال و یا میان ترم در آن وجود ندارد. تکمیل 70% پوشه به معنای ارتقای زبان آموز به ترم بالاتر است.

 

 

 

تبریز - کوی ولیعصر - خیابان پروین اعتصامی

hr.goldis @gmail.com

+9841 3333 0511