منتخب ۱۵ کتاب آموزشی زبان اسپانیایی

منتخب ۱۵ کتاب آموزشی زبان اسپانیایی

زبان اسپانیایی

در این مقاله قصد داریم در مورد مجموعه کتاب های آموزش زبان اسپانیایی صحبت کنیم. یادگیری زبان اسپانیایی به عنوان زبان دوم می‌تواند یک مهارت ارزشمند باشد که فرصت‌های شغلی جدیدی را فراهم می‌کند و به شما امکان می‌دهد با افراد جدید ارتباط برقرار کنید.

اگر به دنبال بهترین کتاب های آموزش زبان اسپانیایی می‌گردید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

زبان اسپانیایی

۱۵ مورد از مجموعه کتاب های آموزش زبان اسپانیایی

در زندگی هر زبان‌آموز زمانی فرا می‌رسد که باید شروع به جستجوی کتاب کند؛ بنابراین صرف‌نظر از این که در چه سطحی از مهارت یا یادگیری قرار دارید، باید مطمئن شوید که کتاب‌های خوب و مناسبی را به‌عنوان کتاب آموزشی زبان اسپانیایی خود انتخاب کرده‌اید.

چندین نوع کتاب وجود دارد که تأثیر کلیدی در شروع و پیشرفت در یادگیری زبان اسپانیایی شما خواهند داشت. این کتاب‌ها به شرح زیر هستند:

  • کتاب‌های مرجع (Reference books)
  • کتاب‌های کار (Workbooks)
  • لغت‌نامه‌ها (Dictionaries)
  • کتاب‌های مقدماتی در سطح مبتدی (Beginner)
  • کتاب‌های اینترمدییت یا متوسط (Intermediate)
  • کتاب‌های پیشرفته (Advanced)

 

ما در ادامه تعدادی از بهترین کتاب های آموزش زبان اسپانیایی در هر یک از این دسته‌ها را برای شما لیست کرده‌ایم. اگر قصد یادگیری زبان اسپانیایی را دارید باید بدانید که این کتاب ها برای زبان‌آموزان اسپانیایی در دوره‌های معتبر مختلف، توصیه و تدریس می‌شود.

کتاب Nuevo Prisma

نوع : کتاب مرجع (reference book)

کتاب آموزش زبان اسپانیایی Nuevo Prisma

بدون شک معروف‌ترین کتاب در زمینه آموزش زبان اسپانیایی مجموعه کتاب‌های Nuevo Prisma هستند که تمام سطح مهارت‌های زبان‌آموزان را شامل می‌شوند. این کتاب از سال ۲۰۱۳ به‌روز شده و محتواهای بی نظیری را برای افزایش مهارت زبان اسپانیایی در اختیار زبان‌آموزان قرار می‌دهد. کتاب Nuevo Prisma A1 در زمینه آموزش زبان اسپانیایی در سطح مبتدی (A1) بوده و در ۱۴۰ صفحه، زبان‌آموزان را برای شرکت در آزمون DELE آماده می‌سازد.

کتاب Mastering Spanish Vocabulary

نوع : کتاب مرجع (reference book)

برای شروع کار و مطالعه کتاب های آموزش زبان اسپانیایی، ابتدا باید از واژگان شروع کنید. واضح است که اگر بر دایره لغات ابتدایی تسلط نداشته باشید، برقراری ارتباط با اشخاص سخت و چالشی خواهد بود. برای شروع می‌توانید کلماتی را که در زندگی روزمره خود به‌کار می‌برید یا در اطراف خود می‌شنوید و احساس کنید، به خاطر بسپارید. کتاب Mastering Spanish Vocabulary بر اساس همین موضوع سازماندهی شده و اگر به دنبال یادگیری لغات و واژگان اسپانیایی هستید، این کتاب می تواند شروع مناسبی برای شما باشد.

کتاب آموزشی Mastering Spanish Vocabulary

کتاب Barron’s 501 Spanish Verbs

نوع : کتاب مرجع (reference book)

سومین کتاب از مجموعه کتاب های آموزش زبان اسپانیایی، کتاب ۵۰۱ فعل اسپانیایی بارون (Barron’s 501 Spanish Verbs) است. حالا که بر واژگان اولیه تسلط کافی را پیدا کرده‌اید، باید روی افعال اسپانیایی خود کار کنید. کتاب Barron’s 501 Spanish Verbs شما را با تمام افعال رایج و پرکاربرد زبان اسپانیایی آشنا می‌کند. این افعال شامل تمام افعالی هستند که شما برای انجام تقریبا ۹۹ درصد از مکالمات اسپانیایی، به آن‌ها نیاز دارید.

افعال اسپانیایی در ۱۵ حالت و زمان صرف می‌شوند و این کتاب تمام حالات را به شما آموزش می‌دهد. مقدمه کتاب به توضیح زمان‌های مختلف و زمان مناسب استفاده از هر فعل اختصاص دارد. سپس کتاب به‌طور یکپارچه به آموزش افعال مختلف در هر یک از این زمان‌ها می‌پردازد. نمونه‌های زیادی از معادل انگلیسی جملات اسپانیایی در این کتاب وجود دارد. این کتاب به شما کمک می‌کند یاد بگیرید که دقیقاً چه زمانی برای استفاده از یک زمان فعل خاص، مناسب است.

کتاب آموزشی Barron’s 501 Spanish Verbs

کتاب Barron’s Spanish Grammar

نوع : کتاب مرجع (reference book)

به‌عنوان چهارمین کتاب از مجموعه کتاب های آموزش زبان اسپانیایی، به هیولای دلهره‌آور هر زبانی می‌رسیم:

دستور زبان!!!

هیچ دو زبانی گرامر مشابهی ندارند و این آغاز مشکلات زبان آموزان است. البته در زبان‌های هم ریشه مانند فرانسوی و اسپانیایی، می‌توان گرامرهای مشابهی پیدا کرد؛ اما تفاوت‌هایی که وجود دارند بسیار بیشتر از شباهت‌ها است. گرامر آن‌طور که در نزد زبان‌آموزان جا افتاده است ترسناک نیست و این کتاب، این موضوع را اثبات می‌کند.

در کتاب دستور زبان اسپانیایی بارون (Barron’s Spanish Grammar)، برخلاف کتاب‌های دیگر، شما با فهرست طولانی از قواعد گرامری سروکار ندارید. جعبه‌هایی با نکات و با فونت پررنگ، نکات کلیدی برجسته و تکنیک‌های کاربردی برای به خاطر سپردن گرامر، آن چیزی است که شما به آن نیاز دارید و در این کتاب موجود است.

کتاب آموزشی Barron’s Spanish Grammar

کتاب First Spanish Reader: A Beginner’s Dual-Language Book

نوع : کتاب کار (workbook)

اولین مورد از مجموعه کتاب های آموزش زبان اسپانیایی در حوزه کتاب کار ، کتاب First Spanish Reader است. فصل های درسی این کتاب نه تنها زبان اسپانیایی را آموزش می‌دهد، بلکه دارای ۴۱ مجموعه داستان کوتاه است که در ذهن می‌مانند. متن منابع این کتاب توسط نویسندگان مشهور اسپانیایی و آمریکای لاتین نوشته شده است و غنای فرهنگ‌های مربوطه را به تصویر می‌کشد و از آنجایی که این کتاب دو زبانه است، ترجمه‌های انگلیسی آن در صفحات مقابل یافت می‌شود که به زبان‌آموزان کمک می‌کند تا معنای قطعه را به‌روشنی درک کنند.

این کتاب آموزشی جذاب با انوع فرم‌های فعل (افعال حال و قیدهای شرط) شروع می‌شود و با نمونه‌ای غنی از افعال آینده و شرطی ادامه پیدا می‌کند. همچنین یک دیکشنری عالی در پایان این کتاب گنجانده شده است که تمام نیازهای واژگانی و لغوی شما را تحت پوشش قرار می‌دهد. این کتاب نه تنها برای مبتدیان، بلکه برای زبان‌آموزان متوسطی که به کتاب های آموزش زبان اسپانیایی جذاب در سطح متوسط نیاز دارند نیز مناسب است.

کتاب First Spanish Reader

کتاب Easy Spanish Step-by-Step

نوع : کتاب کار (workbook)

دومین مورد از مجموعه کتاب های آموزش زبان اسپانیایی در حوزه کتاب کار، کتاب گام به گام آسان اسپانیایی (Easy Spanish Step-by-Step) است. این کتاب یک کتاب برای شروع عالی زبان‌آموزان مبتدی به شمار می‌رود. با بیش از ۳۰۰ اصطلاح، فعل، تمرین و داستان‌هایی جذاب برای خواندن، سطح درک زبان اسپانیایی و مهارت‌های مکالمه خود را با این کتاب می توانید بهبود ببخشید.

کتاب آموزشی Easy Spanish Step-by-Step

کتاب Madrigal’s Magic Key to Spanish

نوع : کتاب کار (workbook)

محتوای این کتاب آموزشی زبان اسپانیایی، به هیچ عنوان شما را وادار به حفظ کردن و به خاطر سپردن نمی‌کند و در عوض، کلید‌های جادویی و میانبر‌هایی را برای باز کردن قفل زبان اسپانیایی به شما آموزش می‌دهد. این روش‌ها با آموزش دستور زبان به روشی نوآورانه، برخلاف روش‌هایی هستند که به‌طور سنتی در مدارس استفاده می‌شوند.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این کتاب، تمرین‌هایی است که واژگان پرتکرار و کاربردی را در خود جای داده و مهارت‌های مکالمه شما را بهبود می‌بخشد.

کتاب آموزش زبان اسپانیایی Madrigal’s Magic Key to Spanish

کتاب Conversación y repaso: Intermediate Spanish

نوع : کتاب آموزشی متوسط (Intermediate)

اولین کتاب از مجموعه کتاب های آموزش زبان اسپانیایی متوسط، کتاب Conversación y repaso: Intermediate Spanish است. این کتاب یک کتاب درسی رسمی است که اغلب در کلاس‌های درس سنتی کالج به زبان‌آموزان تدریس می‌شود. این کتاب درس‌های فرهنگی درباره موضوعات مختلف مذهبی، اقتصادی، جنبش‌های انقلابی قرن بیستم و همچنین قواعد دستور زبان و واژگان را ترکیب می‌کند تا مهارت‌های زبان اسپانیایی شما را تقویت کرده و هم‌زمان، درک شما از فرهنگ مردم اسپانیا را ملموس‌تر کند.

کتاب آموزشی Conversacion y repaso Intermediate Spanish

کتاب Intermediate Spanish for Dummies

نوع : کتاب آموزشی متوسط (Intermediate)

دومین کتاب از مجموعه کتاب های آموزش زبان اسپانیایی سطح متوسط، کتاب Intermediate Spanish for Dummies است. کاری که این کتاب انجام می‌دهد فوق‌العاده است: ترکیب کردن قوانین سطح متوسط با عباراتی که به‌راحتی قابل درک بوده و به خاطر سپرده می‌شوند.

هر فصل از این کتاب به‌صورت موضوعی دسته‌بندی‌شده و موضوعات مفیدی مانند “۱۰ اشتباه رایج نوشتاری در زبان اسپانیایی” و “بیان کردن احساس خود به ساده‌ترین روش” را دربر می‌گیرد.

در حالی که این کتاب بر روی یادگیری محتوای سطح متوسط زبان اسپانیایی تمرکز دارد، برای هر شخصی که در گذشته زبان اسپانیایی را مطالعه کرده است نیز عالی است: یک خلاصه (brief) مختصر و مفید در بخش زبان اسپانیایی پایه گنجانده شده است تا شما را به سطح مهارت گذشته بازگرداند. هدف این کتاب گسترش دایره لغات شما، یادگیری مهارت های جدید و تقویت مهارت‌های نوشتاری است.

کتاب آموزشی Intermediate Spanish for Dummies

کتاب Conversemos! Intermediate Conversation

نوع : کتاب آموزشی متوسط (Intermediate)

سومین کتاب از مجموعه کتاب های آموزش زبان اسپانیایی متوسط، کتاب Conversemos! Intermediate Conversation است. این کتاب نیز همانند کتاب اول، یکی دیگر از کتاب‌های درسی رسمی است که در دانشگاه و کالج تدریس می‌شود. هدف اصلی این کتاب کمک به بهبود مهارت‌های مکالمه شما است. ابزار‌های مکالمه با ارزشی مانند “دستور دادن”، “اشتراک‌گذاری اولویت‌ها” و “متقاعد کردن دیگران” را در این کتاب خواهید آموخت.

کتاب Conversemos! Intermediate Conversation

کتاب The Ultimate Spanish Review and Practice

نوع : کتاب آموزشی پیشرفته (Advanced)

اولین کتاب از مجموعه کتاب های آموزش زبان اسپانیایی پیشرفته که قصد معرفی آن به شما را داریم، کتاب The Ultimate Spanish Review and Practice است. اگر زبان‌آموز اسپانیایی هستید که در سطح پیشرفته قرار دارید، این کتاب همراهی ایده‌آل برای شما در جهت حفظ و بهبود مهارت‌های دستور زبان اسپانیایی و برقراری ارتباط به روان‌ترین شکل ممکن است.

با بیش از ۴۰۰ تمرین، تصاویر، جملات مثال، فلش کارت، آزمون‌های تعاملی و آزمون‌های مختلف پیش و پس از هر درس (برای اینکه ببینید چقدر از اطلاعات مطالعه‌شده را حفظ کرده و یاد گرفته‌اید)، این کتاب شما را به سطح جدیدی از یادگیری پیشرفته زبان اسپانیایی خواهد برد. علاوه بر این، این کتاب شامل تمرین‌های صوتی متعددی است که در تقویت مهارت‌های تلفظ و مکالمه به شما کمک می‌کند.

کتاب The Ultimate Spanish Review and Practice

کتاب Advanced Spanish Step-by-Step

نوع : کتاب آموزشی پیشرفته (Advanced)

دومین کتاب از مجموعه کتاب های آموزش زبان اسپانیایی پیشرفته، کتاب گام به گام با اسپانیایی پیشرفته (Advanced Spanish Step-by-Step) است. این کتاب تمام تمرکز خود را بر روی توسعه واژگان بیشتر و تسلط بر قواعد دستور زبان پیچیده و پیشرفته قرار داده است. در مجموع، هدف این کتاب این است که شما را با صحبت کردن و درک زبان اسپانیایی عجین کند.

با ۱۵ مرحله و ۱۵۰ تمرین، کتاب “گام به گام اسپانیایی پیشرفته” یک برنامه یادگیری کاملاً ساختار یافته را در اختیار شما قرار می‌دهد. تمرین‌ها، درس‌های دستور زبان و گزیده داستان‌هایی برای خواندن نیز در انتهای کتاب گنجانده شده‌اند تا به هیچ کتاب آموزش اسپانیایی دیگر نیازی نداشته باشید.

کتاب Advanced Spanish Step-by-Step

کتاب Advanced Spanish Grammar: A Self-Teaching Guide

نوع : کتاب آموزشی پیشرفته (Advanced)

سومین کتاب از مجموعه کتاب های آموزش زبان اسپانیایی پیشرفته، کتاب Advanced Spanish Grammar: A Self-Teaching Guide است که برای زبان‌آموزان پیشرفته‌ای طراحی شده که می‌خواهند گرامر خود را بهبود ببخشد. این کتاب درسی قواعد گرامری پیشرفته، صیغه‌های صرف و بیش از ۱۰۰۰ واژگان را در اختیار شما قرار می‌دهد. جالب‌ترین قسمت این کتاب بخش‌های ¡Atención! (توجه! ) هستند که برخی از مشکل‌ سازترین مسائل مربوط به گرامر زبان اسپانیایی را برای شما شفاف می‌کنند.

کتاب آموزشی Advanced Spanish Grammar A Self-Teaching Guide

دیکشنری Barron’s Pocket Spanish-English Dictionary

نوع : دیکشنری (Dictionary)

فرهنگ لغت جیبی Barron’s Pocket Spanish-English Dictionary برای جستجوی کلماتی که می‌شنوید و معنی آن‌ها را نمی‌دانید عالی است. هرچند دیکشنری‌هایی در قالب اپلیکیشن موبایلی این روزها جای کتاب‌ها را گرفته‌اند؛ اما بدانید که بهترین راه برای به خاطر سپردن و یاد گرفتن یک زبان جدید، کتاب است. لغت‌نامه‌های جیبی برای زمان‌هایی که نیاز به تحقیق سریع در مورد یک لغت دارید، بسیار مناسب هستند. اگر می‌خواهید کلمه خاصی را پیدا کنید یا با کسی در حال مکالمه هستید که به گویش اسپانیایی متفاوت از شما صحبت کند، می‌توانید به‌راحتی این دیکشنری جیبی را در حین مکالمه استفاده کنید.

دیکشنری زبان اسپانیایی Barron’s Pocket Spanish-English Dictionary

دیکشنری The New World Spanish/English, English/Spanish Dictionary

نوع : دیکشنری (Dictionary)

دومین دیکشنری از مجموعه کتاب های آموزش زبان اسپانیایی، دیکشنری The New World Spanish/English, English/Spanish Dictionary است. این کتاب نه در حد دیکشنری‌های جیبی کوچک است و نه قطر و ضخامت لغت‌نامه‌های مرسوم را دارد. این دیکشنری دارای بیش از ۳۰۰۰ کلمه، عبارات، معانی و بیش از ۷۰۰۰۰ اصطلاح است.

دیکشنری The New World Spanish-English, English-Spanish Dictionary

جمع بندی

در این مقاله در مورد منتخبی از بهترین کتاب های آموزش زبان اسپانیایی صحبت کردیم و با چند کتاب آموزشی زبان اسپانیایی در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته آشنا شدیم. متوجه شدیم که کتاب های آموزش زبان اسپانیایی برای هر زبان‌آموزی با هر سطحی از مهارت در دسترس قرار دارد. اگر نظری در خصوص هر کدام ازین کتاب های آموزشی دارید می توانید در بخش نظرات همین صفحه نظر خود را ثبت کنید.