۱۵تا از بهترین کتاب های یادگیری زبان آلمانی (خودآموز)

۱۵تا از بهترین کتاب های یادگیری زبان آلمانی (خودآموز)

German language

تصور کنید که می‌خواهید به آلمان مهاجرت کرده یا قصد سفر تفریحی را به این کشور دارید. یکی از بهترین راه‌های ارتباط با مردم و فرهنگ آن‌ها، یادگیری زبان محلی آن‌ها است.

زبان آلمانی یک دنیای کاملاً جدید است و برای کشف این دنیا می‌توانید از کتاب های آموزش زبان آلمانی کمک بگیرید. این کتاب‌ها نه تنها واژگان را به شما آموزش می‌دهند، بلکه شما را به سفری برای کشف یک دنیای جدید به زبان آلمانی می‌برند.

این روزها تعداد بسیار زیادی کتاب آموزش زبان آلمانی در بازار  وجود دارد که شما می‌توانید از بین آن‌ها،‌ مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید.

شما می‌توانید ریشه‌های زبان آلمانی را از طریق این کتاب ها بیاموزید که می‌تواند به شما در تسلط بر آن کمک کند. در این مقاله از گلدیس با ما همراه باشید تا لیستی از بهترین کتاب های آموزش زبان آلمانی به صورت خودآموز را به شما ارائه دهیم.

German language

بهترین کتاب ها برای یادگیری زبان آلمانی

کتاب های آموزشی زبان آلمانی برای مبتدیان

اگر می‌خواهید زبان آلمانی را یاد بگیرید؛ اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید، در این بخش لیستی از بهترین کتاب های آموزش زبان آلمانی برای مبتدیان را به شما معرفی می کنیم :

۱. مجموعه کتاب منشن (Menschen)

انسان‌ها چه اتفاقی را بهتر به خاطر می‌آورند؟ هر اتفاقی که روی افراد، تأثیر شخصی داشته باشد، و چه اتفاقی تأثیر بیشتری روی ما انسان‌ها دارد؟ روانشناسان در مطالعه روش‌های تدریس بر این باور هستند که ما تحت تأثیر ارتباطات خود با افراد جامعه هستیم! این دقیقاً همان چیزی است که پشت موفقیت مجموعه کتاب‌های منشن Menschen نهفته است. این مجموعه کتاب با احساسات افراد سروکار دارد و هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده است! وقتی کتاب MENSCHEN را مطالعه کنید، می بینید که روی شما نیز تأثیر خواهد گذاشت!

MENSCHEN یک کتاب خودآموز زبان آلمانی است. شما می‌توانید موضوعاتی را انتخاب کنید که به بهترین شکل ممکن با علاقه شما مطابقت داشته باشد و خود کتاب هم به شما پیشنهاداتی را ارائه می‌دهد. بدین ترتیب، مجموعه کتاب‌های منشن سعی دارند از هر فرصتی برای شکوفاکردن دانش و مهارت‌های فردی دانشجویان استفاده کنند.

در این مجموعه کتاب‌ها از اشکال مختلف یادگیری مانند آهنگ‌ها و تمرین‌ها، بازی‌ها و سکانس‌های فیلم‌ به‌طور هماهنگ استفاده شده تا نرخ یادگیری دانشجویان زبان آلمانی را افزایش دهد.

German language

۲. Wort fur Wort: New Advanced Vocabulary (German & English Edition)

این کتاب یادگیری زبان آلمانی شامل مترادف‌ها و کلمات مرتبط با یکدیگر است و می‌تواند ارزشمندترین سازنده واژگان برای هر سطح از زبان آلمانی باشد.

اگر می خواهید الگوی کلمات آلمانی را بشناسید، حتما این کتاب را مطالعه کنید. اگر پیش از مطالعه این کتاب، لغات آلمانی را دیده باشید، یادگیری واژگان زبان آلمانی برایتان بسیار آسان خواهد بود.

این کتاب خودآموز زبان آلمانی برای موارد زیر مفید است:

 • زبان‌آموزان مبتدی، متوسط و پیشرفته
 • یادگیری لغات آلمانی به‌راحتی و مؤثر
 • آشنایی با کلمات زبان آلمانی

Wort fur Wort: New Advanced Vocabulary (German & English Edition)

۳. Learn German: A Comprehensive Guide to Learning German for Beginners incl. Grammar

این کتاب آموزش زبان آلمانی، به‌ویژه برای افرادی مفید است که قصد مهاجرت به آلمان را دارند. با کتاب Learn German Grammar می‌توانید همه چیز را از مراقبت‌های بهداشتی آلمان گرفته تا تاریخ فرهنگی و همچنین کلمات و عبارات ضروری بیاموزید.

این کتاب برای موارد زیر مفید است:

 • مبتدیانی که به‌تازگی با زبان آلمانی آشنا شده‌اند
 • افرادی که نیاز به یادگیری سریع زبان آلمانی دارند

Learn German: A Comprehensive Guide to Learning German for Beginners incl. Grammar

۴. Short Stories in German for Beginners

هر زبان‌آموز مبتدی به چند داستان ساده نیاز دارد تا بتواند به خواندن زبان جدید عادت کند. این کتاب داستان دروازه‌ای برای گسترش دایره لغات شما و آموزش ساختاربندی جملات است.

گاهی اوقات داستان‌ها سرگرم‌کننده هستند؛ اما بیشتر به‌عنوان یک شبیه‌سازی با گفتار، توصیف‌ها و ترتیب کلمات آلمانی عمل می‌کنند.

این کتاب برای موارد زیر مفید است:

 • مبتدیان برای تمرین مهارت‌های خواندن و درک مطلب.
 • افرادی که می‌خواهند دایره لغات خود را گسترش دهند.
 • یادگیری ساختار جمله در زبان آلمانی.

Short Stories in German for Beginners

۵. German Grammar for Beginners

طولی نمی‌کشد که حتی جسورترین و شجاع‌ترین زبان‌آموزان آلمانی متوجه می‌شوند که گرامر زبان آلمانی، بسیار دشوار و چالش‌برانگیز است. هدف این کتاب، آموزش گرامر زبان آلمانی است.

همچنین دستورالعمل‌هایی در مورد تلفظ، زمان استفاده از «Sie» یا «Du» و تمام موارد دیگری در کتاب ارائه شده که برای زبان‌آموزان ضروری است.

این کتاب برای موارد زیر مفید است:

 • راهنمای مقدماتی و کامل گرامر زبان آلمانی
 • دسترسی به توضیحات ساده

کتاب های آموزشی برای یادگیری گرامر زبان آلمانی

اگر در گرامر زبان آلمانی کاملاً مبتدی هستید، پس روزهای سختی در پیش دارید؛ اما با مطالعه یک کتاب گرامر مناسب می‌توانید این مسیر سخت را آسان کنید.

۶. Schaum’s Outline of German Grammar (5th Edition)

گرامر زبان آلمانی بسیار پیچیده است؛ اما این کتاب باعث می‌شود که یادگیری گرامر این زبان آسان به نظر برسد.

Schaum محتوای پیچیده را آسان کرده تا دستور زبان آلمانی را به ساده‌ترین روش ممکن به زبان‌آموزان بیاموزد. همچنین این کتاب، بینش‌های مفیدی در مورد زبان عامیانه و اصطلاحات ارائه می‌دهد که زبان آلمانی نوشتاری و گفتاری شما را تقویت می‌کند. ۴۰۰ تمرین هم در کتاب گنجانده شده تا بتوانید سطح مهارت‌های خود را آزمایش کرده و تا تسلط کامل بر هر موضوع، تمرین‌های زیادی در دسترس داشته باشید.

این کتاب برای موارد زیر مفید است:

 • زبان‌آموزان مبتدی و متوسط
 • پاسخ به سؤالات و تمرینات
 • دستورالعمل‌های آسان به همراه توضیحات

Schaum’s Outline of German Grammar

۷. Basic German: A Grammar and Workbook

کتاب آموزش زبان آلمانی Basic German برای زبان‌آموزانی مفید است که به دوره فشرده در زمینه اصول گرامر زبان آلمانی نیاز دارند. این کتاب دستور زبان تمامی قواعد اساسی را دربرمی‌گیرد و مباحثی از جمله موارد چهارگانه، ترتیب کلمات و حروف ربط را تحت پوشش قرار می‌دهد.

هر فصل کتاب شامل دستورالعمل‌ها، مثال‌ها و سؤال‌های تمرینی ساده‌ای است که می‌توانید به کمک آن‌ها، گرامر زبان آلمانی خود را تقویت کنید.

این کتاب برای موارد زیر مناسب است:

 • زبان‌آموزان مبتدی و متوسط.
 • خوانندگانی که رویکرد اطلاعات فشرده را ترجیح می‌دهند.
 • زبان‌آموزان آلمانی که می‌خواهند فضای تمرین خود را یکپارچه کنند.

Basic German: A Grammar and Workbook

۸. Practice Makes Perfect: Complete German Grammar (2nd Edition)

برخی از زبان‌آموزان با استفاده از ترکیبی از روش‌ها، زبان آلمانی را یاد می‌گیرند. کتاب Practice Makes Perfect برای همین دسته از زبان‌آموزان طراحی شده است. این کتاب تمرین‌هایی مفید به زبان‌آموزان ارائه کرده و همه آنچه را که باید بدانید، تحت پوشش قرار می‌دهد تا بتوانید بر زبان آلمانی مسلط شوید.

این کتاب برای موارد زیر مفید است:

 • مبتدیان.
 • انجام تمرینات فراوان.
 • توضیحات عمیق قواعد دستور زبان آلمانی.

Practice Makes Perfect: Complete German Grammar (2nd Edition)

۹. EasyDeutsch German Grammar Explained Easily

نکته‌ای که کتاب خودآموز زبان آلمانی EasyDeutsch را از سایر کتاب‌ها متمایز می‌سازد، رویکرد منطقی آن برای یادگیری گرامر آلمانی است. با این کتاب، به‌راحتی می‌توانید قواعد گرامر آلمانی را بیاموزید. همچنین افراد مبتدی هم می‌توانند با استفاده از EasyDeutsch، گرامر زبان آلمانی خود را بهبود بخشند.

این کتاب برای موارد زیر مفید است:

 • زبان‌آموزان مبتدی و متوسط.
 • متفکران منطقی که نیاز به توضیحات کامل دارند.

رویکردی واضح و مختصر برای یادگیری گرامر آلمانی.

EasyDeutsch German Grammar Explained Easily

۱۰. EasyDeutsch – Deutsche Grammatik einfach erklärt

کتاب Deutsche Grammatik einfach erklärt یکی دیگر از بهترین کتاب های آموزش زبان آلمانی است که برای زبان‌آموزان سطح متوسط تا پیشرفته بسیار مناسب می‌باشد.

این کتاب برای موارد زیر مفید است:

 • زبان‌آموزان متوسط تا پیشرفته.
 • ارتقا دانش خود در مورد اصطلاحات زبان آلمانی.

استفاده از نقاط قوت خود برای کمک به بهبود نقاط ضعف خود.

بهترین کتاب های صوتی برای یادگیری آلمانی

گوش‌دادن به کتاب‌های صوتی می‌تواند راهی مفید و لذت‌بخش برای یادگیری زبان باشد. برای مبتدیان خودآموز، استفاده از کتاب‌های صوتی می‌تواند بهترین گزینه برای تقویت تلفظ کلمات باشد. در ادامه می‌خواهیم ۵ مورد از بهترین کتاب‌های صوتی آموزش زبان آلمانی را به شما معرفی کنیم:

۱۱. Learn German the Easy Way 2019: The German Language Learning Audiobook

یادگیری زبان آلمانی با گوش‌دادن به کتاب‌های صوتی، یک گزینه عالی برای افرادی است که به‌تازگی آموزش زبان آلمانی را شروع کرده‌اند و Learn German the Easy Way 2019 یکی از بهترین کتاب‌های صورتی در دسترس است. راوی این کتاب صبور و دقیق است و شما را در مورد تلفظ و قواعد دستور زبان راهنمایی می‌کند.

برای آشنایی کامل با زبان آلمانی، Learn German the Easy Way 2019 بهترین گزینه است.

این کتاب برای موارد زیر مناسب است:

 • مبتدیان.
 • افرادی که از طریق آموزش شنیداری بهتر یاد می‌گیرند.
 • فراگیرانی که خودآموز هستند.

Learn German the Easy Way 2019: The German Language Learning Audiobook

۱۲. The Simple Way to Learn German

کتاب The Simple Way to Learn German برای مبتدیان یا زبان‌آموزان سطح متوسط مفید است. راوی این کتاب، واژگان اصلی زبان آلمانی را مرور کرده و اعتمادبه‌نفس شما را در تمام طول مسیر یادگیری تقویت می‌کند تا به حفظ انگیزه شما کمک کند. کتاب The Simple Way to Learn German یادگیری زبان را آسان می‌کند و رویکرد طبیعی برای معرفی موضوعات جدید دارد.

این کتاب برای موارد زیر مناسب است:

 • مبتدیان.
 • افرادی که خودآموز هستند.
 • زبان‌آموزانی که با مکالمه روزمره زبان آلمانی مشکل دارند.

The Simple Way to Learn German

۱۳. Zurück in Zürich

آلمان تنها کشوری نیست که بومیان آن به زبان آلمانی صحبت می‌کنند! در کشور سوئیس هم به زبان آلمانی صحبت می‌شود که تفاوت‌هایی با زبان کشور آلمان دارد.

گویش‌ها، لهجه‌ها، زبان‌ محاوره‌ای، همه این چیزها درست مانند انگلیسی‌هایی که در سرتاسر جهان صحبت می‌کنند، متفاوت است. Zurück in Zürich کتاب صوتی برای کمک به آلمانی زبانان سوئیسی است!

این کتاب برای موارد زیر مفید است:

 • زبان‌آموزان مبتدی و متوسط.
 • علاقه‌مندان به زبان آلمانی سوئیسی (لهجه، گویش و آداب و رسوم).
 • آشنایی با فرهنگ آلمانی سوئیس.
 • یادگیری تلفظ آلمانی سوئیسی.

Zurück in Zürich

۱۴. Die 50 schönsten Märchen der Brüder Grimm

در کتاب آموزش زبان آلمانی Die 50 schönsten Märchen der Brüder Grimm می‌توانید به صحبت‌های برادران Grimm گوش کنید و خواهید دید که در حال رویاپردازی در مورد کاج‌های جنگلی و خانه‌های شیرینی زنجبیلی هستید!

داستان‌های کودکانه از جملات ساده استفاده می‌کنند تا کودکان به‌خوبی متوجه مفهوم داستان شوند و ابزاری عالی برای عادت‌کردن به زبان آلمانی گفتاری هستند. این داستان‌ها برای مبتدیان دوست‌داشتنی و جالب هستند و مطمئناً دایره واژگان شما را آزمایش خواهند کرد.

این کتاب برای موارد زیر مناسب است:

 • زبان‌آموزان مبتدی و متوسط.
 • شنیدن مکالمه زبان آلمانی.
 • قدردانی از جنبه تاریخی فرهنگ و زبان آلمانی.

Die 50 schönsten Märchen der Brüder Grimm

۱۵. Trümmerkind

زمانی که زبان آلمانی را تا حدودی یاد گرفته‌اید، نوبت به چالش‌کشیدن خودتان می‌رسد و باید ادبیات زبان آلمانی را بیاموزید.

برای یادگیری ادبیات آلمانی، کتاب Trümmerkind را پیشنهاد می‌کنیم. خواندن این کتاب آسان نیست؛ اما بسیار مفید خواهد بود. Trümmerkind یک کتاب رازآلود و هیجان‌انگیز است که می‌تواند شما را تشویق به مطالعه ادبیات آلمانی کند.

این کتاب برای موارد زیر مفید است:

 • زبان آلمانی سطح پیشرفته.
 • یک چالش و درمان واقعی برای پاداش تلاش‌های شما.
 • روایت گیرا.
 • خواندن ادبیات معتبر آلمانی.

Trümmerkind

جمع بندی

در این مقاله سعی کردین بهترین کتاب های آموزش زبان آلمانی را برای یادگیری این زبان به صورت خودآموز به شما معرفی کنیم تا بتوانید زبان آلمانی خود را به ساده‌ترین روش ممکن تقویت کنید. امیدواریم با استفاده از کتاب‌های معرفی‌شده در این مقاله بتوانید بر زبان آلمانی مسلط شوید.