۷ روش برای آموزش زبان انگلیسی برای مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان

۷ روش برای آموزش زبان انگلیسی برای مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان

Teaching English for immigration

وقتی قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارید، یکی از مهمترین کارهایی که باید انجام دهید، یادگیری زبان کشور مقصد یا زبان دوم اکثر کشورها یعنی زبان انگیسی است. شما با هر هدفی که قصد مهاجرت داشته باشید، باید زبان انگلیسی را بلد باشید تا بتوانید با افراد دیگر در کشور مقصد، ارتباط برقرار کنید. افراد بسیاری فکر می‌کنند که یکی از چالش‌برانگیزترین جنبه‌های مهاجرت به خارج از کشور، یادگیری زبان انگلیسی است؛ اما باید بگوییم که یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت چندان هم دشوار نیست و بسیار دوست‌داشتنی و جذاب است.

در این مقاله از گلدیس همراه ما باشید تا در مورد آموزش زبان انگلیسی برای مهاجرت به خارج از کشور صحبت کرده و روش‌های بسیار مهمی را برای یادگیری این زبان همه کاره به شما معرفی کنیم.

Teaching English for immigration

چرا آموزش زبان انگلیسی برای مهاجرت ضروری است؟

افراد بسیاری تصور می‌کنند که پس از مهاجرت به کشور خارجی و حضور در محیط انگلیسی زبان، می‌توانند بر این زبان تسلط پیدا کنند و نیازی به یادگیری زبان انگلیسی پیش از مهاجرت کردن نیست. باید بگوییم که این تصور تا حدودی صحیح است؛ اما باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر نتوانید به زبان انگلیسی با سایر افراد صحبت کنید، آنها شما را خیلی در جمع خودشان راه نمی‌دهند و مدت زمان بسیار زیادی طول خواهد کشید تا زبان انگلیسی را بیاموزید.

همچنین زمان زیادی طول می‌کشد تا بتوانید ارتباطات اجتماعی خود را ایجاد کنید. همین موضوع می‌تواند باعث افسردگی در کشور خارجی شود. بدین ترتیب، بهتر است پیش از مهاجرت، به‌سراغ آموزش و یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت بروید.

روش‌های یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت

۱. در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی برای مهاجرت شرکت کنید

یکی از بهترین و مؤثرترین روش‌ها برای تقویت زبان انگلیسی برای مهاجرت، شرکت در کلاس‌های آموزشی است. شما می‌توانید با توجه به سطح زبان انگلیسی خود، در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی با هدف مهاجرت شرکت کنید. البته گفتنی است که مؤسسات زبان، سطح زبان انگلیسی شما را بررسی کرده و کلاس‌های مناسب آموزش زبان برای مهاجرت را به شما معرفی می‌کنند. همچنین زمانی که سطح زبان انگلیسی شما به سطح مورد قبول برای آزمون آیلتس برسد ، می‌توانید در دوره‌های آمادگی آزمون آیلتس شرکت کرده و نمره مورد نیاز خود را در این آزمون کسب کنید.

شما می‌توانید در موسسه زبان گلدیس در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی فشرده برای مهاجرت شرکت کرده و خیلی سریع سطح زبان انگلیسی خود را بهبود بخشید. تنها کافی است از صفحه ارتباط با ما با کارشناسان ما در تماس باشید تا راهنمایی‌های لازم را در این خصوص به شما ارائه دهند.

Intensive language training classes for immigration

۲. در زبان انگلیسی غوطه‌ور شوید

اگر می‌خواهید انگلیسی را در سریع‌ترین زمان ممکن و به صورت فشرده با هدف مهاجرت یاد بگیرید، باید سعی کنید زندگی خود را به زبان انگلیسی بگذرانید!

غوطه‌وری مؤثرترین استراتژی برای یادگیری سریع زبان انگلیسی برای مهاجرت است. در استراتژی غوطه‌وری، شما باید همه کارهای خود را به زبان انگلیسی انجام داده و این زبان باید همه جا در اطراف شما باشد. برای استفاده از این استراژی می‌توانید به ترتیب زیر عمل کنید:

  • می‌توانید غوطه‌وری انگلیسی را در خانه تمرین کنید. اگر هریک از اعضای خانواده شما، تسلط نسبی بر زبان انگلیسی دارد، با او به انگلیسی صحبت کنید.
  • روی هر وسیله‌ای در خانه، نام انگلیسی آن را بنویسید و روی آن وسیله بچسبانید. هر زمان که چشمتان به هرکدام از این وسایل افتاد، نام انگلیسی آن را با صدای بلند بگویید.
  • از یک اپلیکیشن آموزش آنلاین انگلیسی استفاده کنید.
  • کارهای روزانه خود را به زبان انگلیسی انجام دهید. می‌توانید درباره کارهایی که باید در خانه انجام شود، صحبت کنید یا اخبار انگلیسی را تماشا کرده یا بخوانید.
  • با افراد انگلیسی زبان صحبت کنید. شما می‌توانید به‌صورت آنلاین با افراد بومی انگلیسی زبان آشنا شده و صحبت کنید.

learning English

۳. به محتوای شنیداری (listening) زبان انگلیسی گوش دهید

تعداد زیادی محتوای شنیداری یا لیستینگ به زبان انگلیسی وجود دارد. این محتواها برای تقویت زبان انگلیسی برای مهاجرت، فوق‌العاده مفید هستند.

به خاطر داشته باشید که ابتدا زمان زیادی را صرف گوش‌دادن به زبان اول خود کرده‌اید: حال نوبت به زبان دوم است! با گوش‌دادن می‌توانید کلمات جدید و دشوار را یاد بگیرید. همچنین می‌توانید مکالمه خود را تقویت کنید. هرچه بیشتر به زبان انگلیسی گوش دهید، بیشتر بر این زبان تسلط پیدا می‌کنید.

با گوش‌دادن به زبان انگلیسی می‌توانید کلمات را یاد بگیرید. سپس می‌توانید کلمات را کنار هم قرار داده و عبارات را بسازید و در نهایت شروع به مکالمه کنید!

در نتیجه، هر زمان که می‌توانید به زبان انگلیسی گوش دهید. موسیقی انگلیسی پخش کنید، به پادکست‌هایی گوش دهید که به زبان انگلیسی هستند یا اخبار انگلیسی را دنبال کنید.

Listening language skills

۴. موسیقی انگلیسی برای کمک به یادگیری

همانطور که در بخش قبل اشاره شد، نشدین موسیقی انگلیسی یکی از روش های تقویت مهارت شنیداری است. زمانی که کارهای روزانه خود را انجام می‌دهید، می‌توانید به موسیقی انگلیسی گوش دهید. اگر می‌خواهید واقعاً انگلیسی را از موسیقی یاد بگیرید، باید به خود موسیقی توجه کنید.

پس از گوش دادن به هر آهنگی ، متن شعر آن را جستجو کنید. سعی کنید معنای آنچه گفته می‌شود را درک کنید. با مطالعه اشعار، آن‌ها را بیاموزید. آهنگ را یک‌بار دیگر پخش کرده و متن آن را دنبال کنید.

فهرستی از کلمات و عباراتی که فکر می‌کنید در آینده برای شما مفید اشت، تهیه کنید. هر زمانی که توانستید، استفاده از این کلمات را تمرین کنید.

یادگیری زبان انگلیسی با موسیقی بسیار سرگرم‌کننده است. علاوه بر این، آهنگ‌ها به‌یادماندنی هستند و در ذهن شما باقی می‌مانند.

Learning English with music

۵. فیلم‌ها، برنامه‌های تلویزیونی و یوتیوب را به زبان انگلیسی تماشا کنید

شما می‌توانید برای آموزش زبان انگلیسی برای مهاجرت به تماشای فیلم‌های زبان انگلیسی بنشینید. کارتون‌ها می‌توانند گزینه خوبی برای اینکار باشند، چرا که از زبان بسیار ساده‌ای استفاده می‌کنند. همچنین اگر به آشپزی، ورزش، علوم پایه و …، علاقه دارید، می‌توانید در یوتیوب به‌دنبال ویدیوهای انگلیسی در حوزه موضوعات مورد علاقه خود بگردید.

یوتیوب تعداد زیادی کانال برای زبان‌آموزان انگلیسی دارد. اگر بتوانید کانال مناسب خود را پیدا کنید، گویی در دوره آنلاین آموزش زبان انگلیسی برای مهاجرت شرکت کرده‌اید!

برنامه‌های تلویزیونی به زبان انگلیسی نیز جهت آموزش زبان انگلیسی برای مهاجرت در یوتیوب موجود است. زبان دنیای واقعی را می‌توان از طریق تماشای تلویزیون یاد گرفت. علاوه بر این، تماشای فیلم‌های انگلیسی می‌تواند توجه شما را روی زبان انگلیسی متمرکز سازد و در عین حال، زبان و فرهنگ را به شما آموزش دهد.

شما می‌توانید تعداد زیادی فیلم و سریال تلویزیونی را در نتفلیکس تماشا کنید و زبان انگلیسی خود را بهبود بخشید.

یادگیری از طریق تماشای ویدئو در ابتدا می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. در این ویدئوها، فعالیت‌های متعددی در حال انجام است. علاوه بر این، شخصیت‌های فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی، گاهی اوقات به سرعت صحبت می‌کنند. آن‌ها ممکن است از کلماتی استفاده کنند که شما هنوز نمی‌دانید! با این حال، راهکارهایی برای تقویت زبان انگلیسی از طریق برنامه‌های تلویزیونی وجود دارد:

  • ویدئوهای کوتاه‌تر را تماشا کنید. برای سهولت درک آنچه گفته می‌شود، ویدئو را پس از هر عبارت جدید متوقف کرده و عبارت مربوطه را جستجو کنید.
  • از زیرنویس انگلیسی استفاده کنید. هر کلمه ناآشنا را جستجو کنید. به تک تک عبارات یا کلماتی که نوشته می‌شوند، توجه کنید. در نهایت، وقتی صحبت می‌کنید یا می‌نویسید، از این کلمات و عبارات استفاده کنید. حواستان باشد که به هیچ عنوان نباید از زیرنویس فارسی استفاده کنید، زیرا این کار می‌تواند شما را تنبل کند!

Watch movies to learn English

۶. کتاب زبان انگلیسی برای مهاجرت

همچنین می‌توانید از کتاب‌های تخصصی آموزش زبان انگلیسی برای مهاجرت استفاده کنید. توجه داشته باشید که باید کتاب مناسب هدف تان یعنی “مهاجرت” را خریداری کنید، چرا که خریداری کتاب‌های زیاد و نامناسب می‌تواند پول و زمان شما را هدر دهد. بهتر است برای مشورت در انتخاب کتاب مناسب با موسسه زبان گلدیس در تماس باشید. سپس از مشاورین مؤسسه بخواهید تا کتاب مناسبی را به شما معرفی کنند.

کتاب‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید خریداری کنید، به‌عنوان مثال: کتاب گرامر، کتاب لغات، کتاب مکالمه زبان انگلیسی. شما باید کتابی را تهیه کنید که مناسب سطح زبان انگلیسی شما است. همچنین در هر توانایی انگلیسی که ضعیف هستید، کتاب مربوط به آن را خریداری کنید. به‌عنوان مثال، اگر با گرامر انگلیسی مشکل دارید، باید کتاب گرامر زبان انگلیسی را خریداری کنید.

Immigration with Barron's English book

۷. مکالمه انگلیسی را تمرین کنید

هدف نهایی از آموزش زبان انگلیسی در مهاجرت، صحبت کردن به انگلیسی است! شما باید مهارت مکالمه خود را تقویت کنید. صحبت کردن به زبان انگلیسی در خانه، یک روش عالی برای یادگیری این مهارت است.

ابتدا یک لهجه انگلیسی را انتخاب کنید: بریتانیایی یا آمریکایی و … . لهجه‌ها و برخی از زبان‌ها بسته به جایی که هستید، می‌تواند متفاوت باشد.

لهجه انگلیسی آمریکایی و بریتانیایی، دو نوع پرکاربرد هستند. شما باید یکی از این دو لهجه را انتخاب کنید. گزینه‌ای را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد. البته باید بگوییم که لهجه بریتانیایی دشوارتر از لهجه آمریکایی است.

لهجه‌های دیگری نیز وجود دارد، مانند انگلیسی استرالیایی، کانادایی و آفریقای جنوبی. فقط در صورتی که قصد اقامت در این مکان‌ها را دارید یا اغلب از آن‌ها بازدید می‌کنید، یکی از این لهجه‌ها را انتخاب کنید.

در مرحله بعد، شنیدن لهجه انگلیسی دلخواه خود را تمرین کنید. با شرکت در تمرین گوش دادن به زبان انگلیسی می‌توانید لهجه‌های زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

سپس صحبت کردن را شروع کنید! دیالوگ‌های شخصیت‌های فیلم را بازگو کنید. با صدای بلند، کتاب بخوانید. در حالی که مقابل دوربین، انگلیسی صحبت می‌کنید، اشتباهات خود را اصلاح کنید.

استراتژی‌های زیادی برای تقویت زبان انگلیسی شما وجود دارد. با این حال، صحبت کردن با یک بومی انگلیسی زبان بهترین گزینه برای آموزش زبان انگلیسی در سریع ترین زمان ممکن است. در حین صحبت با یک بومی انگلیسی زبان، شما درک صحبت‌ها، ارائه پاسخ مناسب و گوش دادن را تمرین می کنید. 

پیشنهاد می‌کنیم از دوره فشرده مکالمه زبان انگلیسی (بدون گرامر) برای تقویت زبان خود استفاده کنید.

English conversation

نکاتی جهت آموزش زبان انگلیسی برای مهاجرت

۱. همیشه تمرین کنید

شما باید تلاش زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی کنید تا در مهاجرت به مشکل برنخورید. بدیهی است که در صورت ثبت‌نام در کلاس آموزشی، باید در کلاس شرکت کنید، تکالیف خود را انجام دهید و تا جایی که می‌توانید، مطالعه کنید. با این حال، حتی اگر در کلاسی ثبت‌نام نکرده باشید، باز هم باید هر زمان که وقت آزاد دارید، تمرین کنید. به لطف اینترنت و تکنولوژی، تمرین زبان انگلیسی بسیار ساده شده است.

۲. روی برقراری ارتباط با افراد انگلیسی زبان تمرکز کنید

دایره لغات انگلیسی بسیار گسترده است. تلفظ انگلیسی دشوار است و املای کلمات هم ممکن است چالش‌برانگیز باشد. علاوه بر این، هنگام یادگیری زبان انگلیسی دچار اشتباه خواهید شد، زیرا یک بومی انگلیسی زبان نیستید. بهتر است هرچه زودتر این موضوع را بپذیرید تا بتوانید سطح زبان انگلیسی خود را بالا ببرید. بدین ترتیب، مکالمه و برقراری ارتباط را اولویت اصلی خود قرار دهید و تمرین را شروع کنید.

۳. ساختار را فراموش نکنید

هنگام یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت به خارج، معمولاً توصیه می‌شود که روی صحبت کردن تمرکز کنید و کمتر به خطاها توجه داشته باشید. با این حال، همانطور که پیش می‌روید، جنبه‌هایی مانند ساختار، املا و انتخاب کلمه را فراموش نکنید. زبان را یک ساختمان در نظر بگیرید که دستور زبان به‌عنوان ساختار آن عمل می‌کند.

۴. همه کلمات و عبارات را ترجمه نکنید

اینترنت و گوگل ترنسلیت ترجمه سریع کلمات و عبارات را ساده‌تر از همیشه کرده‌اند؛ اما سعی کنید تا جای ممکن، به سراغ این ابزار نروید.

اگر یک جمله را کلمه به کلمه ترجمه کنید، بدون شک برای یک بومی انگلیسی زبان، افتضاح به نظر می‌رسد! این امر برای همه زبان ها صدق می‌کند. ترجمه‌های کلمه به کلمه معمولاً ساختار درستی ندارند و خیلی سریع می‌توان متوجه شد که کدام زبان‌آموز از این روش استفاده کرده است.

جمع بندی

مهاجرت به یک کشور خارجی شامل مراحل بسیاری می‌شود که یکی از چالش‌برانگیزترین این مراحل، آموزش زبان انگلیسی است. در این مقاله سعی کردیم در مورد روش‌های مختلف یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت صحبت کنیم. اگر قصد مهاجرت دارید، به کمک روش‌ها و نکات بیان‌شده در این مطلب، می‌توانید زبان انگلیسی را یاد بگیرید.