چطور روان انگلیسی صحبت کنیم؟

چطور روان انگلیسی صحبت کنیم؟

How-to-speak-English-fluently

چطور انگلیسی صحبت کنیم؟ اگر هم می توانیم به زبان انگلیسی صحبت کنیم، چطور روان انگلیسی صحبت کنیم؟ اینها و مثال اینها سوالاتی است که ما در حوزه یادگیری زبان انگلیسی با آن مواجه هستیم.

هنگام یادگیری زبان، تسلط بر صحبت کردن اهمیت بسیار زیادی دارد. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که نمی‌توان خیلی روان و راحت به زبان انگلیسی صحبت کرد، زیرا رسیدن به این سطح به زمان و تلاش زیادی نیاز دارد. با این حال، هر ساله هزاران نفر به زبان انگلیسی تسلط پیدا می‌کنند و شما نیز اگر مصمم باشید، می‌توانید خیلی سریع به زبان انگلیسی صحبت کنید؛ اما باید راه و روش صحبت کردن به زبان انگلیسی و تسلط بر صحبت کردن را یاد بگیرید.

در این مقاله از گلدیس قصد داریم برخی از بهترین نکات و روش‌ها را در خصوص این سوال که «چطور روان انگلیسی صحبت کنیم؟» به شما ارائه دهیم، پس همراه ما باشید.

speak-english-fluently

نکات کلیدی برای راحت و روان صحبت کردن زبان انگلیسی

برای اینکه بدانید چگونه روان انگلیسی صحبت کنیم، می‌توانید در ابتدا روی نکات زیر تمرکز کنید:

 • تمرین صحبت کردن: سعی کنید به طور منظم با افراد بومی انگلیسی زبان یا افراد دیگری که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند، صحبت کنید. مشارکت در کلاس‌های آموزش زبان یا گروه‌های تمرین مکالمه می‌تواند به شما کمک کند تا راحت و روان به زبان انگلیسی صحبت کنید.
 • گوش‌دادن به زبان انگلیسی: گوش‌دادن به مکالمات و منابع زبان انگلیسی، مانند فیلم‌ها، پادکست‌ها، موسیقی و برنامه‌های رادیویی، به شما کمک می‌کند تا با لهجه، ساختار جمله و اصطلاحات مختلف آشنا شوید. تمرکز بر گوش‌دادن به متون صوتی مرتبط با حوزه‌هایی که به آن علاقه دارید، می‌تواند مفید باشد.
 • تقلید کردن: سعی کنید بعضی از مکالماتی را که می‌شنوید، تقلید کنید. با تکرار عبارات و جملات روزمره در قالب‌های مختلف، علاوه بر بهبود مکالمه خود، می‌توانید درک کنید که چگونه باید این عبارات را به کار ببرید.
 • تمرین کردن ساختارهای جملات: توجه به ساختارهای گرامری انگلیسی و تمرین کردن جملات در قالب‌های مختلف می‌تواند به شما در بهبود مکالمه انگلیسی کمک کند. سعی کنید با استفاده از زمان‌های گرامری مختلف، سؤالات و جملات متنوعی را تشکیل دهید.
 • گسترش دایره واژگان: تمرین‌کردن خواندن و یادگیری واژگان جدید به شما کمک می‌کند تا بهتر بتوانید افکار خود را به زبان انگلیسی بیان کنید. استفاده از واژگان جدید در مکالمات خود و در نوشتار می‌تواند به شما در بهبود مکالمه کمک کند.
 • تمرین‌کردن تلفظ: تمرین‌کردن تلفظ صحیح کلمات و عبارات انگلیسی، اهمیت زیادی دارد. گوش‌دادن به پادکست‌ها و تمرین تلفظ کلمات و عبارات با استفاده از فیلم‌ها، ویدیوها یا تمرینات آنلاین می‌تواند مفید باشد.

همچنین، شما باید صبور باشید و در طول مسیر یادگیری خود از اشتباهاتتان، درس بگیرید. با تمرکز و تمرین منظم، می‌توانید خیلی راحت‌تر و روان‌تر به زبان انگلیسی صحبت کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی در منزل

چطور روان انگلیسی صحبت کنیم؟ ۶ روش کاربردی و عملی!

حال که با برخی از نکات کلیدی برای صحبت کردن به زبان انگلیسی آشنا شدید، نوبت به معرفی برخی از بهترین روش‌ها برای پاسخ به سوال اصلی این مقاله یعنی «چگونه راحت و روان انگلیسی صحبت کنیم» می‌رسد:

چگونه انگلیسی صحبت کنیم؟ فقط و فقط غوطه‌وری در زبان انگلیسی!

هفته‌ای یک ساعت مطالعه انگلیسی برای پیشرفت در یادگیری این زبان کافی نیست! بهترین روش برای پاسخ به سؤال «چطور خوب و روان انگلیسی صحبت کنیم»، غوطه‌وری در زبان انگلیسی است. در ادامه چند راهکار برای غوطه‌وری در زبان انگلیسی را ارائه می‌دهیم:

 • هر روز زمانی را برای خواندن متون انگلیسی در نظر بگیرید.
 • هنگامی که در حال انجام کارهای روزمره هستید، می‌توانید به پادکست‌ها، آهنگ‌ها، رادیو یا فایل‌های صوتی دیگر به زبان انگلیسی گوش کنید.
 • پیدا کردن فرصت برای صحبت کردن به انگلیسی با دوستان، همکاران یا یک فرد بومی انگلیسی زبان، بسیار مفید است. هرچه بیشتر تمرین کنید، اعتمادبه‌نفس بیشتری در صحبت کردن به انگلیسی پیدا خواهید کرد.
 • روزانه چند دقیقه وقت بگذارید تا متونی را به زبان انگلیسی بنویسید.
 • با تماشای فیلم‌ها و سریال‌های انگلیسی به همراه زیرنویس انگلیسی، می‌توانید با لهجه، عبارت‌های روزمره و تلفظ صحیح آشنا شوید.

برای اینکه سریعتر به زبان انگلیسی صحبت کنید، از اشتباه‌کردن در مکالمه نترسید

اشتباه‌کردن جزئی از فرآیند یادگیری صحبت به زبان انگلیسی است و نباید از آن ترسید. به صحبت کردن ادامه دهید و از اشتباهات خود درس بگیرید. در ادامه نکات مهمی برای مقابله با اشتباهات را بیان می‌کنیم:

 • به جای اینکه روی اشتباهات خود تمرکز کنید، تمرکز خود را روی پیشرفت و بهتر شدن در صحبت کردن قرار دهید. هر اشتباه، یک فرصت برای یادگیری است.
 • در آغاز، از عبارات ساده و جملات کوتاه شروع کنید. این به شما اعتمادبه‌نفس بیشتری در صحبت کردن می‌دهد و احتمال اشتباه کمتری را به همراه دارد.
 • تکرار مداوم در مکالمه به شما کمک می‌کند تا اشتباهات را تصحیح و مهارت‌های زبانی خود را تقویت کنید.

نقاط ضعف خود در صحبت کردن به زبان انگلیسی را کشف کنید

تا می توانید نقاط ضعف خود را به وسیله روش های زیر شناسایی کنید:

 • صدای خود را در حین صحبت کردن، ضبط کنید و سپس به آن گوش دهید. به تلفظ، لغات، ساختار جمله و انسجام مکالمه خود توجه کنید.
 • از افرادی که زبان انگلیسی را به خوبی صحبت می کنند، درخواست بازخورد کنید.
 • در آزمون‌های آنلاین شرکت کنید.
 • ویدئوهای آموزشی به انگلیسی را تماشا کنید تا تلفظ، استفاده از واژگان و ساختارهای گرامری را یاد بگیرید.

برای روان صحبت کردن به زبان انگلیسی، عبارات را یاد بگیرید و خیلی روی گرامر تمرکز نکنید

یادگیری عبارات می‌تواند به راحت و روان صحبت کردن زبان انگلیسی کمک کند:

 • با خواندن و گوش‌دادن به متون و دیالوگ‌های عمومی، می‌توانید با عبارات رایج و روزمره آشنا شوید.
 • با تمرین و تکرار مداوم عبارات، می‌توانید آن‌ها را در ذهن خود جا بدهید و به‌صورت ناخودآگاه در مکالمات استفاده کنید.
 • به‌جای دقت زیاد به جزئیات گرامری، تمرکز خود را روی فهم معنای عبارات و استفاده صحیح آن‌ها در زمان واقعی قرار دهید.

در طول فعالیت‌های روزمره با خودتان انگلیسی صحبت کنید

صحبت کردن با خودتان در فعالیت‌های روزمره می‌تواند به شما در یادگیری مکالمه و صحبت به زبان انگلیسی کمک کند:

 • در حین انجام فعالیت‌های روزانه‌تان، توضیح دهید که در حال انجام چه کاری هستید.
 • وقتی یک رویدادی را تجربه می‌کنید، آن را بازگو کنید. برای مثال، «از خواب پریدم و بلافاصله فهمیدم که دیر شده و باید به سر کار بروم.»
 • در موقعیت‌های واقعی روزمره مثل خرید کردن، سفر کردن یا سفارش غذا، تمرین کنید و با خودتان صحبت کنید.
 • روز خود را مرور کنید و درباره موفقیت‌ها، چالش‌ها و تجربه‌هایتان صحبت کنید.

از Speech-to-Text استفاده کنید

در نهایت به‌عنوان آخرین روش برای پاسخ به سؤال «چطور روان انگلیسی صحبت کنیم»، باید بگوییم که می‌توانید از تکنولوژی Speech-to-Text برای تبدیل پیام‌های متنی به انگلیسی استفاده کنید. با استفاده از تکنولوژی Speech-to-Text می‌توانید گفتار خود را تبدیل به متن کرده و سپس آن را به‌عنوان پیام متنی ارسال کنید. این روش به شما امکان می‌دهد به راحتی و سریعاً پیام‌های خود را به انگلیسی تایپ کنید.

هرچند تکنولوژی Speech-to-Text پیشرفت کرده است؛ اما هنوز ممکن است برخی اشتباهات در تشخیص گفتار رخ دهد. بنابراین، پیش از ارسال پیام متنی خود، آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که ایرادی ندارد.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم به سؤال «چطور انگلیسی صحبت کنیم»، پاسخ دهیم. دریافتیم که بهترین روش برای راحت و روان صحبت کردن زبان انگلیسی، غوطه‌وری است. سایر روش ها هم در کنار این روش به صحبت کردن به زبان انگلیسی کمک می کند. در انتها قصد داریم دوره مکالمه زبان انگلیسی گلدیس را به عنوان مکمل روش های گفته شده در این مقاله به شما معرفی کنیم. 

سوالات متداول

بهترین روش برای یادگیری هر مهارتی تمرین و غوطه وری در انجام آن مهارت است. صحبت کردن به زبان انگلیسی هم ازین قائده مستثنی نیست و بهترین روش برای اینکه سریعتر به زبان انگلیسی صحبت کنید این است که دائما این زبان را با خود تمرین کنید.

از اشتباه کردن در مکالمات خود نترسید، نقاط ضعف صحبت های خود را بشنوید، خیلی روی گرامر تمرکز نکنید و فقط صحبت کنید، در طول روز با خودتان انگلیسی صحبت کنید و در آخر هم اینکه گفتار خود را به متن تبدیل کنید.