کدام آموزشگاه زبان بهتر است؟

کدام آموزشگاه زبان بهتر است؟

کدام آموزشگاه زبان بهتر است؟ این سؤال بسیاری از افرادی است که قصد یادگیری زبان دارند؛ اما هیچ ایده‌ای در مورد بهترین آموزشگاه زبان ندارند. برای پاسخ دادن به این سوال باید جنبه‌های بسیار مختلفی را در نظر بگیریم. اما به طور خلاصه آموزشگاه زبانی خوب است که سابقه درخشانی در تدریس انواع زبان های مختلف به همراه اساتید مجرب داشته و به به روزترین کتاب ها و تجهیزات آموزشی زبان مجهز باشد.

در این مقاله ابتدا در مورد انواع زبان‌های خارجی مختلفی که در آموزشگاه های زبان تدریس می‌شود صحبت می‌کنیم، سپس اطلاعات کاملی در مورد آزمون‌های مختلف زبان در اختیار شما قرار می‌دهیم و در انتها، ویژگی‌های یک آموزشگاه زبان خوب و مناسب را به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانیم شما را در انتخاب بهترین موسسه زبان راهنمایی کنیم. پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مقاله از گلدیس ما را همراهی کنید.

best english institute

چه زبان‌هایی در مؤسسه‌های زبان خوب تدریس می‌شود؟

یادگیری زبان‌های مختلف امروزه از اهمیت فوق‌العاده بالایی برای افراد برخوردار است، چرا که با یادگیری زبان‌های پرکاربردی مانند انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و ترکی استانبولی، دریچه‌های جدیدی از فرصت‌های شغلی، حرفه‌ای، مهاجرت و تحصیلی بر روی شما گشوده می‌شود. فرصت‌هایی که بدون یادگیری زبان خارجی، ابداً در دسترس نیستند.

به همین دلیل امروزه در همه کشورها از جمله ایران آموزش زبان از دوران کودکی اهمیت زیادی دارد؛ اما چگونه می‌توانیم بهترین آموزشگاه زبان را در محل زندگی خود پیدا کنیم یا یک آموزشگاه زبان خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ برای پاسخ دادن به این نوع سوالات ابتدا باید اطلاعاتی در مورد زبان‌های مختلف مورد آموزش و آزمون‌های بین‌المللی معتبر زبان به‌دست بیاوریم تا انتخاب آگاهانه‌تری برای خود داشته باشیم.

زبان‌های پرطرفدار و پرکاربرد زیر تنها در معتبرترین و بهترین موسسات زبان تدریس می‌شوند:

 • زبان انگلیسی
 • زبان ایتالیایی
 • زبان فرانسوی
 • زبان ترکی استانبولی
 • زبان عربی
 • زبان چینی
 • زبان روسی
 • زبان پرتغالی
 • زبان کره‌ای
 • زبان اسپانیایی
 • زبان آلمانی

آموزشگاه زبان خوب دارای کلاس‌ها و کورس‌های زبان استانداردی بوده و دوره‌های مختلف آموزش این زبان ها را پوشش می‌دهد تا مشتریان بسته به اهداف خود بتوانند بهترین گزینه را برای یادگیری زبان انتخاب کنند. کورس‌های مختلف آموزش زبان زیر در مؤسسات آموزش زبان معتبر و سطح بالا در دسترس هستند:

 • دوره زبان عمومی برای همه زبان‌ها (۲ جلسه در هفته به مدت ۲ ساعت)
 • دوره فشرده آموزش زبان برای تمامی زبان‌ها (۳ جلسه در هفته به مدت ۳ تا ۴ ساعت)
 • دوره فوق فشرده آموزش زبان برای همه زبان‌ها (۴ تا ۵ جلسه در هفته به مدت ۴ تا ۵ ساعت)
 • دوره های مکالمه محور
 • دوره PRE IELTS
 • دوره IELTS
 • دوره Toefl 
 • دوره GRE 
 • دوره PTE
 • دوره EPT

آزمون‌های بین‌المللی مهم و معتبر

دوره‌های ذکرشده هرکدام برای کشورها و ناحیه‌های مختلفی برگزار می‌شوند. کشورهایی هستند که برای پذیرش درخواست ویزای شما، از شما نمره آزمون آیلتس می‌خواهند. در عین حال کشورهایی هم هستند که از شما نمره آزمون GRE را درخواست می‌کنند. بنابراین قبل از پاسخ دادن قطعی به سؤال اینکه کدام آموزشگاه زبان بهتر است؟ باید با آزمون‌های بین‌المللی مهم و مختلف آشنا شویم.

 • آزمون تافل: Toefl مخفف عبارت Test of English as a Foreign Language و به معنای آزمون انگلیسی به‌عنوان زبان خارجی بوده و آزمونی است که برای ورود به دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا و برخی از کشورها مانند کانادا از متقاضیان درخواست می‌شود. این آزمون در دو نوع iBT و Essentials برگزار شده و شامل چهار مهارت Reading، Speaking، Listening و Writing است.
 • آزمون آیلتس: IELTS مخفف کلمه International English Language Testing System و به مفهوم سامانه بین‌المللی ارزیابی زبان انگلیسی بوده و برای ورود به کشورهای انگلیسی زبان طراحی شده است. آیلتس همانند تافل شامل ۴ مهارت نوشتن، خواندن، صحبت کردن و گوش کردن بوده و دارای ۲ نوع آکادمیک (برای دانشجویان) و جنرال (مهارت‌های اجتماعی و کاری برای زندگی در محیط انگلیسی) است.
 • آزمون دولینگو : آزمونی برای ورود به دانشگاه‌های آمریکا و کانادا که به‌صورت آنلاین و طریق کامپیوتر خودتان از شما گرفته می‌شود.
 • آزمون CAE : آزمونی اختصاصی و انحصاری برای ورود به دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا
 • آزمون GRE : مخفف عبارت Graduate Record Examination که مهارت‌های محاسباتی ریاضی، تحلیلی (درک مطلب) و استدلالی (مقاله‌نویسی) داوطلبان متقاضی تحصیل در مراکز علمی معتبر سراسر دنیا را می‌سنجد. کسب نمره بالا در این آزمون برای تحصیلات تکمیلی شامل دوره ارشد و دکتری موردنیاز است.
 • آزمون PTE: آزمون PTE (Pearson Test of English) در سه بخش اصلی صحبت کردن و نوشتن به‌صورت هم‌زمان، گوش دادن و خواندن طراحی شده و توسط انتشارات پیرسون که ناشر کتاب‌های لانگ‌من (Longman) است، برای ورود به کالج‌های انگلستان برگزار می‌شود.
 • آزمون TOIEC: مخفف عبارت Test of English for International Communication که یک آزمون بین‌المللی مورد پذیرش در ۱۵۰ کشور جهان است. سنجش میزان تسلط بر مکالمه و نوشتار انگلیسی برای کار یا تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان، از طریق آزمون دو مرحله‌ای کاغذی (ریدینگ و رایتینگ) و کامپیوتری (لیسنینگ و اسپیکینگ) هدف این آزمون است. آزمون TOIEC سالانه ۱۲ بار در آمریکا و کانادا برگزار می‌شود.

کدام آموزشگاه زبان بهتر است؟

اکنون که با زبان‌های مختلف و آزمون‌های معتبر بین‌المللی آشنا شده‌ایم، بهتر می‌توانیم بهترین آموزشگاه زبان را از روی ویژگی‌هایی که در ادامه خواهیم گفت، پیدا کنیم. چه تازه شروع به یادگیری زبان کرده باشید و چه در میانه‌های راه بوده و قصد یادگیری عمیق تر زبان های مختلف را داشته باشید، باید با ویژگی‌های بهترین آموزشگاه زبان آشنا باشید :

مکالمه فقط زبان!

سعی کنید مؤسسه‌ای پیدا کنید که از یک خط مشی سختگیرانه پیروی می‌کند و کوچک‌ترین مجالی را برای بهانه و وقت تلف کردن در اختیار زبان‌‌آموزان و مدرسان خود قرار نمی‌دهد. استفاده از هر زبانی غیر از انگلیسی (یا هر زبان تحت تدریس دیگری مانند فرانسه) هنگام شرکت در کلاس‌ها اکیداً ممنوع است. تجربه ثابت کرده است که این موضوع تأثیر بسیار زیادی بر روی پیشرفت زبان‌آموزان می‌گذارد.

موسسه زبان گلدیس یکی از معدود موسساتی است که تمامی کلاس های زبان به صورت Native برگزار شده و دانشجویان حق صحبت به زبان فارسی را ندارند.

English only

ابعاد کلاس‌ها

متأسفانه و برخلاف تصور رایج مردم، هر چه کلاس‌ها کوچک‌تر باشند، تجربه یادگیری بهتر خواهد بود! در ابتدا ممکن است اینگونه به‌نظر برسد که داشتن همکلاسی‌های زیاد و حضور در کلاسی که ابعاد بزرگی دارد، سرگرم‌کننده‌تر بوده و زبان ‌آموزان با به حضور در کلاس و تعامل با هم‌کلاسی‌ها تهییج می‌کند؛ اما واقعیت با استناد به تجربه روایت دیگری دارد.

هر چه کلاس بزرگ‌تر و تعداد حاضرین بیشتر، توجه مدرس به زبان‌آموزان کمتر، عوامل حواس‌پرتی بیشتر و کیفیت آموزش پایین‌تر خواهد بود.

موسسه زبان گلدیس در این زمینه نیز مفتخر است اعلام کند با برگزاری کلاس های آموزش زبان با حداقل افراد، تمرکز و توجه بیشتری بر روی یادگیری دانشجویان قائل است.

Class size

موقعیت مکانی؛ عاملی مهم در تعیین آموزشگاه زبان خوب و باکیفیت

موقعیت مکانی که آموزشگاه در آن قرار دارد، در محیطی که برای زبان‌آموزان مهیا می‌کند بسیار مهم است. به این نکته هم توجه کنید که همیشه دورترین مؤسسه به معنای بهترین مؤسسه نیست. جو کلاس‌ها تا حد زیادی تحت تأثیر محیطی است که مؤسسه در آن واقع شده است و افرادی که به آن مؤسسه رفت‌و‌آمد دارند. 

قیمت برگزاری کلاس‌ها

لزوماً مؤسسه‌ای که بیشترین مبالغ را برای ثبت‌نام از شما تقاضا می‌کند، بهترین آموزشگاه زبان در دسترس نیست! البته بر اساس تجربه و قانون منطق، هرچه کیفیت کلاس‌ها و سواد، مهارت و تجربه استادان بالاتر باشد، مبلغ ثبت‌نام افزایش پیدا می‌کند. به این مسئله هم توجه کنید که یادگیری زبان یک فرآیند زمان‌بر است و در چند ترم خلاصه نخواهد شد.

آموزشگاه زبان گلدیس با برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی زبان با قیمت های رقابتی و مناسب برای تمام اقشار جامعه، در زمینه قیمت گذاری نیز بین موسسات زبان خوب قرار می گیرد.

سطح سواد عملی و آکادمیک و تجربه تدریس مدرس‌ها

مدرس‌ها ستون هر مؤسسه‌ای هستند و بهترین آموزشگاه زبان، آموزشگاهی است که از حضور بهترین مدرسان بهره می‌برد. قبل از انتخاب یک آموزشگاه زبان خوب تنها کافی است سطح سواد علمی و تحصیلات آکادمیک و همچنین سابقه تدریس مدرسین آن مؤسسه را بررسی کنید.

مدرسین زبان های مختلف (انگلیسی، فرانسوی و…) باید دارای مدرک‌های معتبر باشند و البته، آزمون‌های مختلفی نیز برای سنجش سطح مدرسین زبان در نظر گرفته شده است. این آزمون‌ها عبارت‌اند از:

 • آزمون تافل
 • آزمون آیلتس
 • آزمون TESOL
 • آزمون TEFL
 • TESL
 • آزمون TKT
 • آزمون CELTA
 • آزمون DELTA

اساتید زبان گلدیس نه تنها مدارک آزمون های معتبر بین المللی زبان را دارند، بلکه از فیلتر دوره های تربیت مدرس مثل دوره TTC زبان انگلیسی نیز گذشته اند که در کیفیت تدریس مدرسین بسیار موثر است.

Best teachers

استفاده از تکنولوژی‌های سمعی و بصری مدرن در کلاس‌ها

بهترین مؤسسه زبان مؤسسه‌ای است که از آخرین تکنولوژی‌ها  و امکانات مانند وایت‌بوردهای استاندارد، پروژکتور، هدست و صندلی‌های استاندارد برای آموزش زبان به زبان‌آموزان استفاده کند. بر اساس آمارها، هرچه آموزش دیجیتالی‌تر و تصویری‌تر باشد، تأثیر بیشتری بر روی پیشرفت زبان‌آموزان دارد.

آموزش تصویری این روزها در سطح بین‌المللی حرف اول را می‌زند و این موضوع تنها مختص به کلاس‌های آموزش زبان نیست. دانشگاه‌ها و کالج‌های برتر در دنیا این روزها متدهای آموزشی جدید خود را بر روی بیشترین استفاده از محتوای دیجیتالی و محتوای چندرسانه‌ای متمرکز می‌کنند.

Equipments

برگزاری آزمون‌های ارزیابی استاندارد و صدور مدرک معتبر

بهترین آموزشگاه زبان آزمون‌های جامع و باکیفیتی را مطابق با استانداردهای بین‌المللی برگزار کرده و بر اساس آن، به زبان‌آموزان مدرک معتبر اعطا می‌کند. اگر به دنبال آموختن زبان هستید، باید به سراغ مؤسساتی بروید که مدرک معتبر ارائه می‌کنند و به دست آوردن مدرکی که آن مؤسسه صادر می‌کند، آرزوی زبان‌آموزان باشد. به دنبال تلف کردن وقت خود و هدر دادن پولتان نباشید، مؤسساتی که مدرک معتبر ارائه نمی‌کنند، قطعاً و به‌صورت خودکار، از لیست مؤسسات زبان خارج می‌شوند.

certificates

سابقه مؤسسه

سابقه مؤسسه رابطه مستقیمی با سابقه مدرسین و کیفیت آموزش آن مؤسسه دارد. در هنگام جستجو برای یافتن بهترین آموزشگاه زبان، همواره آموزشگاه‌های باسابقه‌تر را در اولویت قرار دهید. مدرسین باتجربه‌ای که در حوزه تدریس زبان انگلیسی صاحب سبک هستند، معمولاً در یک مؤسسه باسابقه تدریس می‌کنند.

آموزشگاه زبان گلدیس با سابقه بیش از ۳۰ ساله در صنعت آموزش زبان در کشور، در زمینه اعتبار و سابقه نیز حرفی برای گفتن دارد. برای آشنایی با تاریخچه گلدیس می توانید این مطلب را مشاهده کنید.

Goldis Language institute

برنامه‌های کلاسی انعطاف‌پذیر؛ برگزاری دوره‌های مختلف و جامع

بهترین آموزشگاه زبان کلاس‌های درسی انعطاف‌پذیری دارد تا زبان‌آموزان از هر طیفی، در هر سنی و با هر میزان مشغله روزانه‌ای که دارند، بتوانند به‌صورت منظم در کلاس‌ها شرکت کنند. همچنین مؤسسات معتبر و رده بالا، دوره‌ها و کورس‌های مختلف زبان را برگزار می‌کنند تا نیازهای مختلف زبان‌آموزان را تحت پوشش قرار دهند. بنابراین آموزشگاه زبان خوب حتی در صورت استفاده از بهترین مدرسان و به‌روزترین تجهیزات آموزش چندرسانه‌ای، اگر دارای کلاس‌های انعطاف‌پذیر نباشد، دردی را از زبان‌آموزان دوا نخواهد کرد.

تدریس به‌روزترین و مناسب‌ترین کتاب‌ها

در بهترین مؤسسات زبان، بهترین کتاب‌های آموزش زبان مطابق با استانداردهای روز دنیا تدریس می‌شوند. اگر به دنبال پاسخ برای سؤال کدام آموزشگاه زبان بهتر است؟ می‌گردید، لیست کتاب‌هایی را که در آن مؤسسه تدریس می‌شوند را با لیست کتاب‌های مؤسسات برتر بین‌المللی مقایسه کنید.

موسسه زبان گلدیس در اکثر زبان های تدریسی خود، جدیدترین و به روزترین کتاب های آموزشی را تدریس می کند. (کتب گلدیس)

برنامه درسی مدون و استاندارد

برنامه درسی تعیین می‌کند که چه چیزی را در کلاس‌های زبان‌آموزی یاد خواهید گرفت و چگونه آن را یاد خواهید گرفت. یک آموزشگاه زبان خوب دارای یک برنامه درسی مدون، از پیش تعیین‌شده، جذاب و استاندارد است. برنامه درسی باید جذاب باشد، چرا که در ابتدا شما باید برنامه درسی را دوست داشته باشید تا مؤسسه و کلاس زبان خود را دوست داشته باشید.

پشتیبانی

مؤسسه‌های زبان بسیار زیادی در سطح ایران وجود دارند. بسیاری از آن‌ها تنها یک کلاس درس را به شما پیشنهاد می‌کنند! وارد کلاس شوید، در یک برنامه درسی شرکت کنید و به خانه بروید، تمام! با این حال، آموزشگاه‌هایی وجود دارند که فعالیت‌ها، رویدادها و کارگاه‌های آموزشی مختلفی را سازمان‌دهی و برگزار می‌کنند تا زبان‌آموز را همواره هیجان‌زده و درگیر نگه داشته و بیشترین بازدهی را از وی بگیرند. این همان مؤسسه‌ای است که باید به دنبال آن باشید!

موسسه زبان گلدیس با برگزاری انواع رویدادها و کارکاه های آموزشی به همراه پشتیبانی مداوم دانشجویان، فضای صمیمی را برای یادگیری انواع زبان فراهم می کند.

مؤسسه زبان گلدیس

حال که دانستیم چه آموزشگاه زبانی بهتر است و ویژگی‌های بهترین آموزشگاه زبان چیست، نوبت به معرفی مؤسسه زبان گلدیس به عنوان یکی از بهترین آموزشگاه‌های زبان در تبریز می‌رسد. شما در آموزشگاه زبان گلدیس می‌توانید انواع زبان‌های خارجی را به روشی سرگرم‌کننده و با تکنولوژی روز یاد بگیرید. همچنین مؤسسه زبان گلدیس، مشاوره آنلاین و پشتیبانی آموزشی رایگان ارائه می‌دهد که می‌توانید از آن استفاده کنید. برای ثبت‌نام در کلاس‌های آموزشی آنلاین یا حضوری زبان‌های خارجی تنها کافی است از طریق راه های ارتباطی با مشاورین آموزشگاه تماس بگیرید تا راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه دهند.

جمع بندی

در این مطلب شما را با تمام خصوصیات و ویژگی‌های بهترین آموزشگاه زبان آشنا کردیم. اگر به دنبال پاسخ برای سؤال کدام آموزشگاه زبان بهتر است؟ می‌گردید، شک نکنید که پاسخ شما از دل نکاتی که در این مقاله عنوان شد، بیرون خواهد آمد.